X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Zdalna diagnostyka płuc - przełom w leczeniu chorób układu oddechowego

15 lt. 2021
źródło: materiały prasowe; www.ncbi.nlm.nih.gov; biotechnologia.pl
foto: <a href='https://pl.freepik.com/zdjecia/ludzie'>Ludzie zdjęcie utworzone przez kjpargeter - pl.freepik.com</a>

Spółka HealthUp z portfela Joint Polish Investment Fund, twórca AioCare, podpisała właśnie umowę partnerską z Vyaire Medical. To globalny lider w dystrybucji urządzeń związanych z zaawansowaną diagnostyką układu oddechowego. W ramach tego partnerstwa amerykański koncern zagwarantował sprzedaż systemu AioCare na ponad 15 rynkach w 3 regionach. Ma to być Europa, Bliski Wschód oraz Australia. Zdalna diagnostyka płuc.

Tylko w Polsce, okresowej spirometrii wymaga ponad 6 mln pacjentów. Wobec obecnej sytuacji służby zdrowia nie jest to wykonalne tradycyjną metodą, poprzez wizytę u specjalisty. W tym celu właśnie powstał AioCare. Ma wydajnie i łatwo diagnozować, monitorować, a w efekcie leczyć niebezpieczne choroby płuc i tym samym ratować ludzkie życia. Zdalna diagnostyka płuc.

– Warto uświadomić sobie, że przewlekła obturacyjna chorba płuc (POChP) jest trzecią wiodącą przyczyną zgonów na świecie. Cierpi na nią 10 proc. osób powyżej 40. roku życia, a jej rozpoznanie nie jest możliwe bez wykonania badania spirometrycznego – mówi Piotr Bajtala, współzałożyciel HealthUp. Wedle ostatnich szacunków, na świecie jest ponad 600 mln pacjentów z astmą lub przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, którzy dzięki AioCare będą mogli się lepiej monitorować i skuteczniej się leczyć.

AioCare to wysokiej jakości system spirometryczny, który może być używany w domu. Pozwala na pomiar wszystkich parametrów oddechowych, dokładnie tak jak na wizycie w Poradni Spirometrycznej w szpitalu. Wyniki są dostępne natychmiast w formie raportu w darmowej aplikacji AioCare.

Na podstawie światowych wytycznych GOLD i we współpracy z kadrą medyczną Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, opracowano pierwszy moduł do wykrywania POChP w aplikacji. System porównuje między sobą wyniki próby rozkurczowej przed i po podaniu leku, automatycznie oceniając stopień i odwracalność obturacji. Diagnoza POChP dostępna jest już w 25 minut.

System dostępny w dwóch wersjach

System AioCare jest dostępny w dwóch wersjach. Aplikacja AioCare Lekarz umożliwia wykonywanie wysokiej jakości pomiarów czynności płuc i bezpieczne przechowywanie danych zdrowotnych w trybie offline na urządzeniu mobilnym. Aplikacja AioCare Lekarz Plus to ulepszona wersja z zaawansowanymi funkcjami spirometrii, dostępem do danych w wygodnym panelu online. Umożliwia monitorowanie pacjenta na żywo, z bezpiecznym przechowywaniem danych online i narzędziami do planowania terapii.

– Byliśmy zachwyceni możliwościami AioCare już podczas pierwszej styczności z produktem. Chodzi o sposób jego zaprojektowania. Posiada wyjątkowe cechy oraz koncepcję wsparcia pacjentów z chorobami układu oddechowego. Od diagnozy i leczenia w gabinecie lekarskim, po monitorowanie w domu. Co przekonało nas właśnie do AioCare? Jakość produktu, precyzja działania oraz zespół odpowiedzialny za system AioCare, skupiający się na pacjentach i lepszej jakości ich życia. Takie podejście i technologia zdecydowanie rewolucjonizują sposób, w jaki leczymy pacjentów dzisiaj oraz w przyszłości. Tu równie ważne, co wsparcie pacjenta w domu, jest wczesne diagnozowanie choroby. Pandemia COVID-19 wzmocniła naszą decyzję o podpisaniu umowy z HealthUp. Podążanie za pacjentem podczas pełnego cyklu opieki i połączenie AioCare z najwyższymi środkami higieny dzięki naszym autorskim filtrom umożliwia naszym klientom bezpośrednie towarzyszenie pacjentom. Bez względu na to, czy w gabinecie lekarskim, czy całkowicie zdalnie. - komentuje Andreas Kleinberg, product manager w Vyaire.

Szczególnie teraz, gdy wykonanie badań spirometrycznych w szpitalu jest znacznie ograniczone ze względu na sytuację epidemiologiczną na świecie, zdalna diagnostyka płuc ma wyjątkowy potencjał. Urządzenie jest już możliwe do zamówienia - więcej w filmie instruktażowym.

Polecamy także:

rehabilitacja pocovidowa

Rehabilitacja pocovidowa w praktyce

ranking szkół w polsce

Fizjoterapia w Polsce - jaką szkołę wybrać? Ranking szkół 2020

x
Zapisz się do newslettera