X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

McConnell Institute: Obręcz barkowa

Data wydarzenia: 26/02/2021

Szkolenie przedstawia ocenę i badanie obręczy barkowej i stawu ramiennego w oparciu o model rozumowania klinicznego opartego na aktualnych doniesieniach naukowych.

Koncepcja ocenia relację jak statyczna i dynamiczna postawa kończyny górnej może przyczyniać się do oznak i objawów w obrębie obręczy barkowej jak i samym stawie ramienny. Program badania obejmuje badanie sztywności kręgosłupa piersiowego, sztywności mięśni i samych problemów z kontrolą mięśni kończyny górnej. Przedstawione zostaną strategie dotyczące odpowiedniej interwencji, jak również wskazania do różnicowej diagnozy w bólach obręczy barkowej takich jak: tendynopatia ścięgna mięśnia nad grzebieniowego, niestabilność stawu ramiennego.

Trzy dni programowe szkolenia obejmują kompleksową praktykę, koncentrując się na ocenie funkcjonalnej kończyny górnej jak również technikach mobilizacji stawowej. Na szkoleniu zostanie przedstawiony szereg aplikacji sztywnego tejpowania za pomocą Enduratape w oparciu o korekcję biomechaniczną pozycji statycznej i jej wpływu na ruch. Wszystkie aplikacje są autorskimi programami korekcji obręczy barkowej według autorki Jenny McConnell. Słuszność i pozytywny wpływ aplikacji terapeutycznych znalazł swoje odzwierciedlenie w literaturze naukowej.

INSTRUKTOR
mgr Jakub Chudy dr Michal Hadala

Szczegóły
Miejscowość: 26-28.02.2021 Katowice
Miejsce wydarzneia: online
Strona internetowa: http://bit.ly/McCbark
x
Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco zapisz się na newsletter