X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

II Kongres Krajowej Izby Fizjoterapeutów

Data wydarzenia: 02/09/2021

Szanowni Państwo,

przed nami II Kongres Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Ośmielę się stwierdzić, że będzie to największe spotkanie środowiska w historii polskiej fizjoterapii. Chciałbym podzielić się z Wami kilkoma refleksjami i moimi oczekiwaniami, jakie przychodzą mi do głowy w kontekście tego wydarzenia.

Organizujemy Kongres w czasach, w których zagadnienie ochrony zdrowia, obok tak istotnych spraw jak ekologia czy pozyskiwanie energii, urasta do rangi kluczowych wyzwań, przed którym stoi nie tylko nasz kraj, ale i cały świat. Jest kilka przyczyn tego stanu rzeczy:

  • starzejące się społeczeństwa, które żyją coraz dłużej, ale borykają się z większą niepełnosprawnością,
  • niezwykle dynamiczny rozwój technologii medycznych – coraz bardziej skutecznych, ale i bardziej kosztownych,
  • niedobór wykwalifikowanej kadry przy jednoczesnym stałym rozszerzaniu kompetencji zawodowych,
  • globalizacja, która sprawia, że chętnie migrujemy, ale nie zawsze migruje z nami opieka medyczna czy dokumentacja pacjenta,
  • chcemy jako pacjenci, żeby wokół nas funkcjonował powszechny, zdigitalizowany system, który zapewnia nam anonimowość, ochronę danych, kolejkowanie itd., ale z drugiej strony nadal oczekujemy specjalizacji, zindywidualizowanej opieki i podmiotowego podejścia.

Wyzwaniem jest więc zapewnienie ludziom w każdym wieku zdrowego życia. To jest cel, który moim zdaniem do 2030 roku powinien zostać osiągnięty w Polsce. Pomóc w tym może przede wszystkim znaczne zwiększenie finansowania opieki zdrowotnej oraz kształcenie i rozwój wysoko wykwalifikowanych pracowników służby zdrowia, a także wzrost kompetencji poza lekarskich zawodów medycznych. Podczas Kongresu, jako reprezentanci trzeciego pod względem liczebności zawodu medycznego, liczącego ponad 66 tysięcy członków, będziemy dyskutować nad przyszłością nie tylko fizjoterapii, ale i kształtu systemu ochrony zdrowia.

(...)

Do zobaczenia w Krakowie!

Z poważaniem,
dr hab. n.med. Maciej Krawczyk
Prezes Krajowej Izby Fizjoterapeutów

Cały list mogą Państwo przeczytać TUTAJ

Szczegóły
Miejscowość: Kraków
Miejsce wydarzneia: Centrum Kongresowe ICE Kraków
Strona internetowa: https://kongres.kif.info.pl/
x
Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco zapisz się na newsletter