X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

World Physiotherapy 2023 z polskim akcentem!

08 sie 2022
Źródło: kif.pl, wp2023.world.physio/

Światowy kongres World Physiotherapy, który odbędzie się w 2023 roku w Dubaju, to międzynarodowe wydarzenie. W przyszłorocznej edycji udział wezmą polskie fizjoterapeutki!

Jak informuje Krajowa Izba Fizjoterapeutów, do Komitetu Naukowego wydarzenia nadesłano 89 propozycji pochodzących od międzynarodowych zespołów eksperckich. Na panelowe wystąpienia wybrano 17 z nich. Wśród tego grona znalazła się polska fizjoterapeutka – prof. Monika Grygorowicz, która jest liderką sekcji Fizjoterapia w Sporcie.

Prof. Monika Grygorowicz na „Focus Sympozjum” zaprezentuje temat “The Injury Prevention And Implementation Landscape: Where Are We Now?”.

W społeczności światowego kongresu World Physiotherapy 2023 znalazło się również miejsce dla jeszcze jednej Polki, która będzie reprezentować środowisko fizjoterapeutów. To prof. Magdalena Hagner-Derengowska, którą powołano do komitetu edukacyjnego.

Do komitetu zostały powołane osoby z różnych krajów. Zadaniem tego organu jest badanie, w jaki sposób na poziom edukacji z zakresu fizjoterapii wpływają rozmaite czynniki, w tym poziom doświadczenia czy dochodów.

Program wydarzenia można znaleźć TUTAJ.

O tym, w jaki sposób działa komitet naukowy, a także kto wchodzi w jego skład można poczytać na stronie - https://world.physio/news/world-physiotherapy-announces-education-committee-members.

W witrynie internetowej wydarzenia znalazła się również dość obszerna informacja na temat dotychczasowego dorobku prof. Moniki Grygorowicz.

Konferencja fizjoterapii sportowej w modelu multidyscyplinarnym
VIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów
Kolejna edycja konkursu na pracę magisterską z fizjoterapii!
Ośrodek Rehabilitacji i Diagnostyki Biometrycznej powstaje w Radziszowie!
x
Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco zapisz się na newsletter