X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Wirtualna rzeczywistość wspiera leczenie - powstanie innowacyjne centrum rehabilitacji w Bydgoszczy!

01 lt. 2021
źródło: www.money.pl; www.bankier.pl

Spółka InventionMed nabyła udziały w 3 nieruchomościach w Bydgoszczy. Łączna powierzchnia inwestycji to 2 072 m2, kupiona za kwotę 4,08 mln zł brutto. Nieruchomości zostały nabyte w celu realizacji na nich budowy "Centrum innowacyjnych technik symulacji medycznych i rehabilitacyjnych, w oparciu o wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość oraz autorską technologię podwójnej immersji".

InventionMed S.A. to notowana na NewConnect innowacyjna polska spółka technologiczna działająca w segmencie medycznym. Zespół InventionMed opracował innowacyjną na skalę światową technologię podwójnej immersji, która łączy w sobie cyberprzestrzeń oraz percepcję czucia.

"Inventionmed S.A. [...] zawarł umowę kupna - sprzedaży oraz dwie przedwstępne umowy zniesienia współwłasności, na podstawie których nabył udziały w 3 nieruchomościach o łącznej powierzchni 2 072 m2 za kwotę 4 077 696 zł brutto oraz ustalił zasady i warunki zniesienia współwłasności nabytych udziałów w nieruchomościach, zgodnie z którymi spółka docelowo będzie wyłącznym właścicielem samodzielnej nieruchomości budowlanej z dostępem do drogi publicznej i z dostępem do mediów, na której będzie możliwe prowadzenie, po jej zabudowaniu, działalności gospodarczej, o łącznej powierzchni 2 072 m2. Umowa przyrzeczona zniesienia współwłasności zostanie zawarta do dnia 30 kwietnia 2021 r." - podaje w komunikacie spółka.

Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy będzie pierwszą tego typu inwestycją na świecie. "Wirtualny szpital" umożliwi testowanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych i prototypowych symulatorów medycznych. Stworzone zostały w oparciu o VR (virtual reality) i AR (augmented reality) oraz autorską technologię InventionMed, czyli podwójną immersję.

Spółka opracuje i wdroży rozwiązania produktowe umożliwiające kompleksowe szkolenie adeptów medycyny. Dotyczyć będą nie tylko zakresu dermatologii i medycyny estetycznej, ale również kardiologii, kardiochirurgii, neochirurgii, chirurgii, geriatrii, anatomii oraz rehabilitacji neurologicznej.

Projekt uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Rozwoju w kwocie 16 mln zł.

Wstępny projekt zakłada budowę 5-kondygnacyjnego budynku. Całkowita wartość projektu to 29,5 mln zł. Realizację projektu wspiera notowana na NewConnect spółka SoftBlue. W maju ubiegłego roku firmy zawarły list intencyjny w tej sprawie. SoftBlue udostępni zasoby technologiczne, a także wesprze InventionMed swoim wieloletnim doświadczeniem branżowym.

Polecamy także:

"Medycyna powinna rozpoznawać problem medyczny w pełnym kontekście człowieka" - wywiad z dr n. med. Konradem Słynarskim

x
Zapisz się do newslettera