X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

W Zielonej Górze już wkrótce startuje leczenie terapią hiperbaryczną!

27 stycznia 2021
źródło: http://www.medinwestycje.pl/; krosnoodrzanskie.naszemiasto.pl
foto: Janusz Wójtowicz

Budowa obiektu w Zielonej Górze, w którym znajdzie się Ośrodek Terapii Tlenowej jest już na ukończeniu. Pacjenci będą mogli skorzystać z leczenia w komorze hiperbarycznej od firmy Haux. 

Leczenie tlenem o podwyższonym ciśnieniu w komorze hiperbarycznej ratuje życie i zdrowie wielu ludzi. Pomaga podczas zatrucia czadem, a także w przypadku trudno gojących się ran, poparzeń i nowotworów. Coraz więcej ośrodków zdrowia i szpitali stara się pozyskać taką komorę.

W Zielonej Górze zostanie wykorzystany sprzęt Haux, czyli komora wieloosobowa do zastosowań w centrach hiperbarycznych. Modułowość jej konstrukcji umożliwia przystosowanie każdego systemu do indywidualnych potrzeb użytkownika. W pełni komputerowe sterowanie zapewnia wygodę prowadzenia terapii. Komory firmy Haux wyposażone są również w najnowocześniejsze, opatentowane systemy zabezpieczające.

Umowę z firmą zewnętrzną Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze podpisał w listopadzie 2018 r. W ramach tej umowy szpital wydzierżawił grunt położony pomiędzy budynkiem „U”, a budynkiem „L” (za zgodą właściciela, czyli Zarządu Województwa Lubuskiego). Firma została wyłoniona w ramach konkursu ofert. W ramach umowy wydzierżawiający zobowiązał się do wybudowania ze środków własnych parterowy obiekt - Ośrodek Terapii Hiperbarycznej wraz z konieczną infrastrukturą.

Połączenie Klinicznego Oddziału Onkologii, Zakładu Radioterapii, Oddziału Dziennej Chemioterapii z diagnostyką dla pacjentów onkologicznych, która mieści się w budynku „U”, pozwoli na stworzenie „ciągu onkologicznego”.

Obecnie pacjenci onkologiczni korzystają z tzw. wewnętrznego transportu medycznego między budynkami. Każdego miesiąca około 300-400 pacjentów szpitala korzysta z tego typu transportu. Wśród tych pacjentów są również chorzy onkologicznie. To najprawdopodobniej już w kwietniu zmieni się na lepsze.

Budowa obiektu, w którym będzie Ośrodek Terapii Tlenowej, jest już na ukończeniu - czeka jedynie na wyposażenie w sprzęt, aby móc przyjmować pierwszych pacjentów.

Polecamy także:

Producent innowacyjnego sprzętu w finale konkursu EY Przedsiębiorca Roku

x
Zapisz się do newslettera