X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Ustawa o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia już w Senacie!

08 cze 2022
pierwsze Źródło: rynekzdrowia.pl

Ustawa o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia, której projekt nowelizacji był jednym z tematów ostatniego posiedzenia Sejmu, dziś trafiła do senackiej Komisji Zdrowia. Mimo że podwyższenie wynagrodzenia medyków realnie ma obowiązywać od 1 lipca, na dzisiejszej komisji może się jeszcze wiele zmienić. Zgłoszono bowiem mnóstwo poprawek.

Poprawki zapowiedziane przez senatorów dotyczą przede wszystkim współczynników pojawiających się w tabeli płac, która została zaproponowana w listopadzie zeszłego roku. Wiceprzewodnicząca Komisji – Alicja Chybicka – podkreśliła jednak, że zeszłorocznych propozycji dziś nie można traktować jako wyraźnych podwyżek. Diametralnie bowiem zmieniła się inflacja.

Pierwsze rozmowy dotyczą współczynników zawartych w tabeli płac, którą zawiera ustawa. Uznaje się, że powinny one zostać podniesione wszystkim grupom zawodowym. Przede wszystkim jednak o podwyższenie będzie wnioskować Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy.

Dotychczasowe próby wprowadzenia zmiany we współczynnikach, zakończyły się odrzuceniem zawnioskowanych poprawek. Odrzucono je zarówno podczas konsultacji społecznych, jak i w trakcie posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia.

O tym, jak mają się zmienić wynagrodzenia medyków pisaliśmy TUTAJ.

Szczegóły i retransmisję posiedzenia można znaleźć TUTAJ.

Od 1 lipca wzrośnie wynagrodzenie medyków!
Krajowy Plan Odbudowy przewiduje przeznaczenie pieniędzy na ochronę zdrowia
„Zasady etyki zawodowej fizjoterapeuty” – kodeks uchwalony!
Do 17 czerwca odbywa się nabór wniosków do programu Rehabilitacja 25 plus!
x
Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco zapisz się na newsletter