X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Technika UBE w leczeniu kręgosłupa – po raz pierwszy w poznańskiej klinice!

26 wrz 2022
Źródło: rynekzdrowia.pl, gloswielkopolski.pl, orsk.pl

Endoskopowa technika UBE leczenia schorzeń kręgosłupa została zastosowana po raz pierwszy w Polsce. Operacji tą techniką podjęła się poznańska Klinika Ortopedii Kręgosłupa Dorosłych. Jest to metoda możliwa do zastosowania w leczeniu kręgosłupa na odcinkach lędźwiowym, piersiowym i szyjnym.

Technika UBE – Unilateral Biportal Endoscopy, polega na wykonaniu dwóch nacięć, tzw. portów, z jednej strony kręgosłupa. Przez jedno niewielkie nacięcie zostają wprowadzone narzędzia służące odbarczeniu struktur nerwowych. Przez drugie – optyka artroskopowa, która służy do monitorowania postępów zabiegu.

Skorzystanie z techniki UBE podczas operacji kręgosłupa oznacza większe bezpieczeństwo dla pacjentów w porównaniu z tradycyjnymi metodami operacyjnymi. Jak mówi kierownik kliniki, dr hab. Łukasz Kubaszewski, prof. UM:

Technika UBE, w porównaniu z technikami z pojedynczego dostępu, jest bezpieczniejsza dla chorych. Ciągła wizualizacja struktur nerwowych jest niemożliwa w innych technikach endoskopowych. To wpływa zarówno na zmniejszenie ryzyka powikłań, jak i pozwala na wykonanie znacznie szerszego zakresu zabiegu, włącznie ze stabilizacją międzytrzonową.

Wspomniana metoda zyskuje na popularności w Europie, ale i za oceanem. Poza większym bezpieczeństwem jej stosowania, uwagę zwraca się również na fakt, że pacjenci krócej przebywają w szpitalu po zabiegu, a ich rekonwalescencja przebiega sprawniej i szybciej.

Więcej szczegółów na temat tej techniki i prowadzonych z jej zastosowaniem zabiegów można znaleźć TUTAJ.

Konferencja naukowo-warsztatowa: Kompleks barkowy w ujęciu terapeutyczno-diagnostycznym
STAY IN THE GAME - Praktyczne zastosowanie medycyny w sporcie – już w grudniu!
Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku w trakcie budowy
Oddział Kliniczny Fizjoterapii powstał w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku
x
Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco zapisz się na newsletter