X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Sztuczne mięśnie - brytyjski projekt niesie rewolucję w przywracaniu mobilności

16 marzec 2021
źródło: https://www.fittechglobal.com/

Utrata siły i wiotczejące mięśnie to problem, który dotyka milionów ludzi i ma znaczący wpływ na zdrowie oraz jakość życia. emPOWER to wizjonerski projekt, którego celem jest opracowanie wszczepialnych sztucznych mięśni. Projekt wart 6 milionów funtów, ma być ukończony do 2050 r. Kieruje nim profesor Jonathan Rossiter. sztuczne mięśnie.

emPOWER to pięcioletni projekt badawczy o wartości 6 milionów funtów, finansowany przez UK Engineering and Physical Sciences Research Council. Jego celem jest opracowanie wszczepialnych sztucznych mięśni w celu rozwiązania problemu ich starzenia się oraz niepełnosprawności ruchowej.

Projekt jest częścią nowych, dużych brytyjskich działań, skupiających się na długoterminowych badaniach opieki zdrowotnej, ukierunkowanych na wpływ kliniczny i społeczny. Ten 30-letni okres umożliwia naukowcom planowanie szeroko zakrojonych programów badawczych, które nie byłyby możliwe w konwencjonalnych krótkich ramach czasowych. sztuczne mięśnie.

Łączy liderów w dziedzinie robotyki miękkiej, chirurgii, biomateriałów, inżynierii tkankowej, metamateriałów i chemii funkcjonalnej z dużym zespołem partnerów klinicznych, pacjentów i partnerów przemysłowych.

emPOWER ma na celu umożliwienie wszczepienia sztucznych mięśni, aby przezwyciężyć sarkopenię. Wzmacniając pozostałe funkcje mięśni nawet o 10%, będzie można przywrócić mobilność i niezależność osobom cierpiącym na ich osłabienie.

Inną ważną grupą potrzebującą wzmocnienia mięśni są ci, którzy cierpią z powodu następstw udarów i urazów. Mięśnie emPOWER będą mogły bez problemu współpracować z pozostałymi mięśniami, aby przywrócić ruchomość w dotkniętych chorobą kończynach.

Wiele innych schorzeń będzie można również wspomóc mięśniami emPOWER, w tym nietrzymanie moczu i stolca, porażenie twarzy i niewydolność żylną.

Celem kolejnych badań ma być wyjaśnienie, jak sygnały neuronowe z układu nerwowego i z mózgu, poprzez proces zwany elektrokortykografią, mogą umożliwić naturalną kontrolę mięśni.  Naukowcy chcą opracować sztuczny neuron motoryczny, zapewniający dwukierunkową kontrolę i czucie mięśni emPOWER.

Aby zostały dopuszczone do użytku, muszą charakteryzować się nowym poziomem kompatybilności z ciałem. Przede wszystkim, muszą być biokompatybilne, aby nie wywoływać odpowiedzi immunologicznej. Kompatybilność musi również zachodzić mechanicznie, aby nie przeciążać układu kostnego oraz muszą współgrać z naturalnymi neurologicznymi systemami kontroli.

Naukowcy spodziewają się, że nieimplantowane sztuczne mięśnie emPOWER pojawią się w produktach i branżach na długo przed 2050 rokiem.

Polecamy także:

Jak rozpoznać pacjenta mającego zaburzenia skroniowo-żuchwowe? - artykuł ekspercki
Narodowy Instytut Onkologii podejmuje współpracę z amerykańskim NCI
Rehabilitacja ozdrowieńców 135 metrów pod ziemią!
Środowisko akademickie stworzyło innowacyjne urządzenie do rehabilitacji rąk
x
Zapisz się do newslettera