X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Szpital w Łęcznej sięga po nowoczesne rozwiązania

16 lis 2021
źródło: materiały prasowe

Szpital w Łęcznej jako pierwsza placówka medyczna w Polsce rozpoczyna testowanie innowacyjnych systemów VireWall - oczyszczacza, sterylizatorów powietrza i jedynego na rynku sterylizatora powierzchni.

To jest trudny czas dla służby zdrowia, pod względem zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom i personelowi. Środowisko szpitala nadal budzi pewien niepokój u pacjentów, którzy mimo że powinni korzystać z naszych świadczeń, to zwyczajnie po ludzku się boją – zaznacza Krzysztof Bojarski, dyrektor szpitala w Łęcznej, który jako pierwszy korzysta z innowacyjnych urządzeń. - Wychodząc na przeciw potrzebom oraz trosce o pracowników i pacjentów, postanowiliśmy nawiązać współpracę z firmą IOS Polska, wprowadzających na rynek innowacyjne rozwiązania.

Flagowym produktem IOS Polska jest oczyszczacz powietrza VireWall, który złożony jest z 8 warstwowej kanapki filtracyjnej, w której ważną rolę odgrywa filtr Hepa 14, oczyszczający powietrze z najdrobniejszych cząsteczek (pleśń, grzyby, roztocza, bakterie, wirusy, w tym SARS COV - 2). Virewall posiada również strefę do dezynfekcji UV-C. Urządzenie zasysa od góry zanieczyszczone powietrze, a czyste wypuszcza dołem. W ciągu godziny jest w stanie oczyścić nawet 2200-metrowe pomieszczenie.

Firma IOS Polska podkreśla, że w swoim planie rozwoju nie zamierza koncentrować się tylko na wirusach. - choroby takie jak grypa, SARS cov-2 z nami już zostaną, z czasem pojawią się nowe. Systemy VireWall, w zależności od urządzenia, eliminują wirusy w 99,995%, jednak nie chcemy się koncentrować tylko na nich. Pragniemy zwrócić uwagę także na takie problemy jak alergia, czy smog, którym oddychamy w naszych biurach. Na początku listopada przekroczyliśmy o 1000% normę smogu, z którego powodu umiera rocznie ponad 76.000 osób. Naszą misją jest stworzenie stref bezpiecznego powietrza w całej Europie, zaczynając od Polski - podkreśla Artur Wasilewski, CEO IOS Intelligente Oberflächen Systeme GmbH oraz IOS Polska Sp. z o.o.

Urządzenia do oczyszczania powietrza zostały ulokowane w obszarach szpitala, w których występuje duża rotacja pracowników i pacjentów. Na razie systemy pracują w przychodni specjalistycznej, obok rejestracji, w nocnej i świątecznej opiece medycznej oraz w dziale rehabilitacji. W następnej kolejności sprzęt będzie wykorzystany we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń.

Skuteczność systemów VireWall potwierdzają badania przeprowadzone na Uniwersytecie Warszawskim na wydziale Biologii, Instytut Fraunhofera, Instytut Higieny biotec GmbH, Klinika Uniwersytecka w Tübingen (zobacz film z badań: https://vimeo.com/642631073 ). Zaletą urządzeń jest również mobilność, 5 letnia gwarancja a także łatwość obsługi. Jedną z innowacji, z którą firma IOS Polska wkracza na rynek, jako pierwszy na świecie, jest ręczny system VireWall Soluva H, która sterylizuje powierzchnie płaskie, zapewniając oszczędność kosztów na środkach czystości.

Szpital w Łęcznej jest pierwszą placówką medyczną, która testuje system VireWall. Wyniki funkcjonowania systemów będą zaprezentowane za ok 2 miesiące.

Tagi:

Podwyżki dla fizjoterapeutów – raport NFZ
Metody terapeutyczne w fizjoterapii - wykorzystanie w praktyce.
x
Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco zapisz się na newsletter