X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Szpital uzdrowiskowy „Krystyna” w Busku-Zdroju rozbudowany!

19 wrz 2022
Źródło: rynekzdrowia.pl, busko.pl, polska.travel

Zakończyła się trwająca dwa lata przebudowa, którą może się pochwalić szpital uzdrowiskowy „Krystyna” położony w Busku-Zdroju. Od 15 września pacjenci korzystają z rozbudowanych dwóch pawilonów, a także nowoczesnego oddziału przeznaczonego do leczenia kardiologicznego.

Szpital uzdrowiskowy w Busku-Zdroju zyskał dwa piętra i jedną nową kondygnację w części hotelowej. Na pozostałych piętrach wykonano remonty. Otwarto nowoczesny oddział kardiologiczny, a dla pacjentów przygotowano dodatkowo 157 łóżek.

Kuracjusze mogą również liczyć na dostępność biblioteki z czytelnią. W szpitalu znalazło się miejsce na rehabilitację kardiologiczną oraz rehabilitację kardiologiczno-pooperacyjną. Inwestycja objęła ponadto doposażenie o niezbędne elementy, dzięki czemu teraz szpital uzdrowiskowy „Krystyna” jest nowoczesną i bardzo funkcjonalną placówką, którą chętnie wybierają pacjenci nie tylko z Polski, ale i zza granicy.

Inwestycja pochłonęła koszty w wysokości około 26 milionów złotych, z czego ponad 90% uzyskano dzięki dofinansowaniu unijnemu.

Busko-Zdrój to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na mapie polskich uzdrowisk. Zachęca kuracjuszy do korzystania z dostępnych tam wód leczniczych, przede wszystkim siarczkowych, które należą do rzadko spotykanych i charakteryzują się jednym z najwyższych stopni mineralizacji w Europie – wynosi on 1,4%. Wody te mają idealne parametry, co oznacza, że w buskich sanatoriach można je stosować bez konieczności wcześniejszego rozcieńczania, co jest zabiegiem niezbędnym w innych ośrodkach oferujących dostępność wód siarkowych.

Na kuracjuszy czekają również solanki jodkowo-bromkowe. Na uwagę zasługuje także fakt, że Busko-Zdrój uznaje się za najbardziej nasłonecznione polskie uzdrowisko, co wynika z dużej liczby dni ciepłych w ciągu roku (ponad 300).

Innowacyjna rehabilitacja w ośrodku rehabilitacji i opieki Comfort Life w Ujeździe
Sanatorium Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjne w Ustce
Wołczyńskie wody salonkowe z nowym zastosowaniem
Frombork kolejnym uzdrowiskiem na Mazurach?
x
Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco zapisz się na newsletter