X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Szczepienia medyków: Fizjoterapeuci na końcu listy!

30 lipiec 2021
źródło: interia.pl

Ministerstwo Zdrowia przekazało Portalowi interia.pl listę informacyjną na temat szczepienia medyków. Fizjoterapeuci znaleźli się na końcu tabeli ze statystykami zaszczepień. 

Zestawienie pojawiło się 16 lipca. Wynika z niego, że największą grupą z branży medycznej, która chętnie przyjęła pierwszą i drugą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19 są diagności laboratoryjni (88,87 procent w pełni zaszczepionych). Drugą grupę w klasyfikacji stanowią dentyści ( 87,63 proc.), kolejną położne (85,35 proc.), pielęgniarki (84,94 ) i  farmaceuci ((84,46 proc.). Najmniejszą wyczepialność mają fizjoterapeuci. Dwie dawki szczepionki w tej grupie przyjęło 59,66 procent osób (pierwszą dawkę 65,78 procent, drugą dawkę 59,66 procent osób).

Szczepienia dla medyków obowiązkowe

Rada Medyczna przy Premierze zaleca obowiązkowe szczepienia dla medyków. Tę propozycję popiera także prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. walki z pandemią. Jak dodaje, sztab jest już bardzo blisko takich decyzji. Obowiązkowe szczepienia prawdopodobnie będą dotyczyć zawodów medycznych, ale również nauczycieli.

Rzecznik rządu Piotr Müller, potwierdził na środowej konferencji, że rząd poważnie zastanawia się nad wprowadzeniem obowiązkowych szczepień wśród pracowników służby zdrowia. Müller dodał, że jak na razie obowiązkowe szczepienia dla medyków są wprowadzone w kilku krajach. Z dużym prawdopodobieństwem dołączy do nich Polska.

- My faktycznie to rozwiązanie, teraz mówię o służbie zdrowia, poważnie rozważamy. Natomiast w zakresie pozostałych grupy społecznych, to jest jeden z tematów, który się pojawia - dodał podczas konferencji Müller.

Nasila się konflikt na linii Ministerstwo Zdrowia - medycy
Dlaczego rehabilitacja po Covid-19 to nadal dodatek do leczenia?
x
Zapisz się do newslettera