X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Skierowania na rehabilitację wyłącznie w formie elektronicznej

17 sty 2022
Źródło: KIF

Od 10 stycznia br. pacjentom nie można już wystawiać papierowych skierowań na rehabilitację leczniczą. Zgodnie bowiem z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 19 listopada 2021r katalog elektronicznych skierowań został powiększony o skierowania na rehabilitację leczniczą.

E-skierowanie to centralny system informatyczny udostępniony w ramach projektu "Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych" (System P1), który m.in. ułatwia otrzymanie i wystawienie skierowania.

Głównym celem udostępnionej funkcjonalności e-skierowania jest ułatwienie procesu realizacji skierowań, a także ograniczenie błędów, optymalizacja czasu po stronie lekarzy i pacjentów oraz eliminacja problemu nieczytelnych skierowań.

W celu podłączenia się podmiotu leczniczego do Systemu P1 należy skorzystać z wniosku udostępnionego na stronie rpwdl.ezdrowie.gov.pl. Złożenie wniosku jest możliwe po zalogowaniu się na posiadane konto w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą. W przypadku gdy podmiot leczniczy posiada certyfikaty wygenerowane dla e-recepty, nie musi generować nowych certyfikatów.

Zgodnie z powyższym rozporządzeniem, 9 stycznia br. wygasł okres przejściowy, podczas którego skierowania mogły być wystawiane w jednej z dwóch form (papierowej lub elektronicznej). Od 10 stycznia br. lekarze mogą wystawiać już tylko e-skierowania. Więcej szczegółów na temat e-skierowań można przeczytać w Centrum e-Zdrowia --> cez.gov.pl. Tam również dostępne są filmiki instruktażowe oraz pomoc techniczna, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Na ww stronie dostępna jest również lista podmiotów, które wystawiają e-skierowania. Wyszukiwarka będzie dostępna tak długo aż podłączą się wszystkie podmioty

Powołano Pełnomocnika MZ ds rehabilitacji leczniczej po Covid-19
Ważne zmiany na plus (?) w rehabilitacji!
Trudy rehabilitacji pacjentów po Covid-19
Największe organizacje fizjoterapeutów będą dziś debatować o obecnej sytuacji branży
x
Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco zapisz się na newsletter