X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Rządowy projekt ustawy dot. likwidacji PEF już w Sejmie!

11 lip 2022
Źródło: pulsmedycyny.pl

Rządowy projekt ustawy, zgodnie z którym egzaminy PEF i PERM mają zostać zlikwidowane, trafił pod obrady sejmowej Komisji Zdrowia.

Propozycja ta pojawiła się stosunkowo niedawno. Jest ona podyktowana przede wszystkim tym, aby kandydatom na fizjoterapeutów oraz ratowników medycznych ułatwić wejście na rynek pracy. Likwidacja wspomnianych egzaminów oznaczałaby ponadto, że przyszli medycy również szybciej będą mogli rozpocząć pracę z pacjentami.

Rządowy projekt ustawy został uzasadniony tym, że skoro studenci mają za sobą 5-letni program kształcenia, zgodny ze standardami, w którym jest miejsce na sporą liczbę przedmiotów, egzamin dyplomowy powinien być wystarczający, aby rozpocząć pracę w zawodzie.

Egzamin weryfikujący zdobytą wiedzę, który jak do tej pory jest wymagany zarówno w przypadku fizjoterapeutów, jak i ratowników medycznych, przeprowadzany jest w Centrum Egzaminów Medycznych. Droga do wejścia na rynek pracy wydłuża się zatem dla potencjalnych kandydatów. Obecnie jednak jest duże zapotrzebowanie na ratowników medycznych oraz fizjoterapeutów, które wynika zarówno z epidemii, jak i inwazji Rosji na Ukrainę. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

To tylko jedna z wielu zmian, które w niedługim czasie mogą czekać m.in. fizjoterapeutów. O niektórych z nich pisaliśmy w artykule Polski Ład – jakie zmiany czekają fizjoterapeutów?.

Dokumenty potrzebne do uzyskania PWZFz – komunikat KIF!
Program stypendialny dla przyszłych fizjoterapeutów – czym zachęca?
Podwyżki nie dla wszystkich fizjoterapeutów?
Przekazywanie danych do Systemu Informacji Medycznej – ważne zmiany!
x
Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco zapisz się na newsletter