X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

RSQ Physio - od fizjoterapeutów dla fizjoterapeutów

15 marzec 2021

RSQ Technologies wierzy w świat, w którym ludzie są wolni i mogą cieszyć się szczęśliwym i zdrowym życiem. "Naszą misją jest poprawa stanu zdrowia naszego społeczeństwa dzięki narzędziom IT stworzonym z troską, pasją i miłością. Naszym zadaniem jest tworzenie takich produktów, które ze spokojem możemy polecić rodzinie i najbliższym" - zaznacza Bartłomiej Lubiatowski, prezes RSQ Technologies. W taki właśnie sposób powstała aplikacja RSQ Physio - dedykowana fizjoterapeutom do prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej.

Konto w RSQ Physio założyło już ponad 4 tysiące osób. Wszyscy fizjoterapeuci, którzy używają tego systemu mają absolutną pewność, że wypełniają dokumentację medyczną zgodnie z obowiązującym prawem, a dane pacjentów są przechowywane w zgodzie z najwyższymi standardami. Spełnianie wymagań RODO dla czołowych europejskich dostawców usług zdrowotnych uczyniło z RSQ Technologies weteranów bezpieczeństwa.

Prosty i przejrzysty interfejs RSQ Physio, możliwość tworzenia własnych szablonów badań oraz precyzyjny system tłumaczenia mowy skracają czas, który fizjo poświęcają na papierkową pracę i dzięki temu ma więcej energii dla swoich pacjentów. - W tworzenie systemu zaangażowany jest utalentowany zespół projektantów, artystów, programistów i co najważniejsze medyków, których zdanie jest dla nas wyjątkowo cenne - zdradza Bartłomiej Lubiatowski. Dlatego RSQ Physio doskonale sprawdza się m. in. właścicielom gabinetów fizjoterapeutycznych. Możliwość współdzielenia bazy pacjentów, umawiania wizyt i prowadzenia terminarzy wszystkich fizjoterapeutów w jednym miejscu ułatwia codzienną pracę.

Aplikacja RSQ Physio kosztuje tylko 39 zł miesięcznie netto. Opłata za aplikację pobierana jest automatycznie raz na miesiąc z karty podpiętej przez użytkownika podczas rejestracji. Jednocześnie na mailu użytkownika ląduje faktura za daną subskrypcję. RSQ Technologies nie wymaga podpisywania dodatkowych umów papierowych i przesyłania ich pocztą, wystarczy zgoda internetowa. Dodatkowo każdy użytkownik ma do swojej dyspozycji nielimitowaną pulę bezpłatnych SMS-ów przypominających pacjentom o terminie wizyty. Z kolei każdy nowy użytkownik otrzymuje 14-dniowy bezpłatny okres próbny, po którym może podjąć ostateczną decyzję odnośnie anulowania subskrypcji. Aby zarejestrować się w systemie RSQ Physio wystarczy wejść na stronę www.rsqphysio.com i skorzystać z przycisku "Załóż konto" w prawym górnym rogu.

"Naszą misją jest poprawa stanu zdrowia naszego społeczeństwa dzięki narzędziom IT stworzonym z troską, pasją i miłością."

Doskonałym uzupełnieniem aplikacji RSQ Physio jest zintegrowana z nią aplikacja RSQ Clinic, która jest dedykowana pracownikom administracyjnym, np. rejestracji medycznej. RSQ Clinic jest przeznaczona do zarządzania harmonogramami medyków, monitorowania HR, uprawnień systemowych i koordynowania pacjentów. Obecnie RSQ Clinic jest darmowym dodatkiem, a w przyszłości będzie kosztował 10 zł miesięcznie netto.

RSQ Technologies nie powiedziało jednak jeszcze ostatniego słowa i już niebawem na rynku ukaże się system RSQ Motion. Umożliwia on pomiar, diagnostykę, analizę, a następnie monitorowanie postępów w rehabilitacji pacjenta. Ma zastosowanie w leczeniu schorzeń ortopedycznych, rehabilitacji pourazowej, medycynie sportowej i badaniach fizyki stawów. Zadaniem systemu jest monitorowanie pacjentów po złamaniach kości, z zespołami przeciążeniowymi, ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów, po urazach mięśniowych, stawowych kończyn lub kręgosłupa, a także pacjentów będących w trakcie leczenia pooperacyjnego, rehabilitacji lub po leczeniu oraz osób uprawiających sport. Wszystkie systemy RSQ Technologies wykorzystywane są już w Rehasport Clinic, gdzie fizjoterapeuci już korzystają z RSQ Motion do badań propriocepcji.

Polecamy także:

Środowisko akademickie stworzyło innowacyjne urządzenie do rehabilitacji rąk
Urządzenie ubieralne do noszenia na ciele w przyszłości może pomóc m.in. osobom z depresją
Tensiomiografia – diagnostyka funkcjonalna mięśni
Hybrydowa telerehabilitacja - połączenie tradycji i nowoczesności
x
Zapisz się do newslettera