X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Rozbudowa Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu Krzeszowice

15 lip 2022
Źródło: dziennikpolski24.pl, rehabilitacja-krzeszowice.pl, przełom.pl

W 2023 roku ma się zakończyć przebudowa i rozbudowa Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu Krzeszowice. Projekt Przebudowa i rozbudowa Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu „Krzeszowice” – zwiększenie dostępności i jakości usług medycznych jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Umowę na realizację podpisano w 2020 roku. Przetarg natomiast odbył się w 2021 roku, a działania na terenie placówki rozpoczęły się niedługo później.

W czerwcu tego roku można już było dostrzec rozbudowaną sporą część parteru. Prace posuwają się do przodu dość sprawnie, dlatego we wrześniu planowane są już roboty wewnątrz obiektu. Tymczasem w dużej mierze gotowy jest poziom -1. Tutaj ma się znaleźć m.in. niecka basenowa, podziemny parking, szatnie oraz magazyny.

Rozbudowa, czyli co znajdzie się w nowym budynku Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu Krzeszowice?

Inwestycja, która finalnie będzie kosztować ponad 27 milionów złotych (część środków pozyskanych z UE, pozostałe z budżetu województwa) , polega na wyburzeniu starych budynków szpitalnych, które powstały w latach 60. i 70. ubiegłego wieku. W ich miejsce wznoszone są nowe obiekty, w których znajdzie się miejsce na oddziały rehabilitacji neurologicznej i ogólnoustrojowej. Będzie tu również nowy basen.

Nowo powstający pawilon będzie miał powierzchnię 4,7 tys. mkw. Nie zabraknie tu ośrodka opieki geriatrycznej oraz ośrodka rehabilitacji dziennej dla dzieci. Powstanie ponadto część zabiegowa dedykowana pacjentom szpitalnym i ambulatoryjnym. W tej ostatniej części znajdą się:

- sale do kinezyterapii

- symulator przestrzeni domowej

- sale do terapii zajęciowej

- basen rehabilitacyjny wraz z szatniami i pomieszczeniami sanitarnymi.

Dzięki przebudowie Ośrodek w Krzeszowicach będzie łatwiej dostępny dla pacjentów. Zwiększona zostanie również jakość usług medycznych, a do tego uda się wprowadzić nowe metody rehabilitacji. Wdrożony projekt zakłada również, że skróci się czas oczekiwania na leczenie.

Co ważne, nowe budynki będą pozbawione barier architektonicznych, czyli staną się w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych. Krzeszowicki szpital łącznie zaoferuje ponad 180 dobrze wyposażonych miejsc, z czego 51 łóżek znajdzie się w nowej części obiektu.

Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć TUTAJ.

Rehabilitacja robotyczna na poznańskich Jeżycach
Centrum Rehabilitacji Damiana w nowym miejscu!
Centrum Symulacji Medycznych – nowa inwestycja w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym
Województwo małopolskie zyska nowe uzdrowisko!
x
Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco zapisz się na newsletter