X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Przełomowe rozwiązanie dedykowane placówkom rehabilitacyjnym. 

10 lut 2022
źródło: artykuł sponsorowany

To może być punkt zwrotny dla branży medycznej i rehabilitacyjnej. Rozwiązanie, które jest w stanie zapewnić dezynfekcję i sterylizację powierzchni płaskich, zaczyna się cieszyć popularnością na rynku. Skuteczność VireWall potwierdzają coraz liczniejsze badania.

Testy przeprowadzone w Pogotowiu Ratunkowym w Jeleniej Górze, z inicjatywy Dyrektora Mariusza Gierusa potwierdziły skuteczność dezynfekcji. To wszystko za pomocą VireWll Soluva Zone H. Jest to jedyny na świecie, ręczny, mobilny sterylizator powierzchni płaskich. Wykorzystuje w działaniu promienie UV-C w 2 sekundy, usuwając bakterie, grzyby i wirusy. Innowacyjny system jest w stanie skrócić czas dezynfekcji karetek do 20/30 minut. Tradycyjne metody zajmują aż 2 godziny. Oznacza to, że większa liczba Pacjentów otrzyma pomoc.
Oczekując na przyjazd karetki pogotowia, każda sekunda jest cenna. Może zadecydować o powodzeniu akcji ratunkowej, a nawet o czyimś życiu. Najlepiej zdają sobie z tego sprawę ratownicy medyczni i dyspozytorzy. Ambulans pogotowia ratunkowego nie może jednak bez przerwy krążyć między pacjentami i szpitalami.

rozwiązanie

Po każdym transporcie pacjenta karetka musi zostać zdezynfekowana wewnątrz. Problem w tym, że obecnie jest to proces bardzo czasochłonny. „Zamgławianie i ozonowanie karetki zajmują do 120 minut – w tym czasie zespół nie jest dostępny dla pacjenta.” – Wyjaśnia Mariusz Gierus – dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. - ,,Po panelu dyskusyjnym, na Forum Samorządowym, w Mikołajkach, zwróciłem się do jednej z firm, aby skrócić ten proces poprzez znaną, ale niewykorzystywaną w ten sposób – metodę, w oparciu o promieniowanie ultrafioletowe" – Wspomina Mariusz Gierus – dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.

Wrzucone przez dyrektora Mariusza Gierusa – dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze - wyzwanie – przyjęła firma VireWall Polska. Przedstawiciele przedsiębiorstwa zgodzili się przeprowadzić w Jeleniej Górze akcję „24 godziny dla życia”. Przez całą dobę (od 19 do 20 stycznia 2022 r.), w jeleniogórskiej stacji pogotowia ratunkowego, ambulansy pogotowia ratunkowego dezynfekowane były za pomocą polskich urządzeń VireWall Soluva Zone H. Są to obecnie najsilniejsze, zasilane akumulatorowo, mobilne urządzenia promieniowania ultrafioletowego. Przeznaczone są do dezynfekcji powierzchni i dostępne na polskim rynku. Badania i testy w laboratoriach potwierdziły, że VireWall Soluva Zone H niszczy wirusy, bakterie i inne zagrożenia mikrobiologiczne. Teraz przyszedł czas na najważniejszy test – wykorzystanie urządzenia w praktyce. Zastosowanie znalazło w służbie jeleniogórskiego pogotowia, w trakcie pandemii V fali korona wirusa SARS-CoV-2.

Systemy zaczęły być również testowane w placówkach medycznych, m.in. Powiatowym Szpitalu w Łęcznej.

Aktualnie znajdują się również w Szpitalu w Lipnie.
VireWall Soluva Zone H to innowacyjne rozwiązanie, które bardzo dobrze sprawdza się na oddziałach rehabilitacyjnych, gdzie wymagana jest szybka dezynfekcja łóżek i sprzętów.
Więcej informacji na temat systemów Polskiej firmy, znajdą Państwo na stronie www.virewall.pl.

Ciekły azot. Zastosowanie oraz bezpieczne przechowywanie i transportowanie.
Powołano Pełnomocnika MZ ds rehabilitacji leczniczej po Covid-19
Trudy rehabilitacji pacjentów po Covid-19
Wypracowano wspólne stanowisko środowiska fizjoterapeutycznego
x
Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco zapisz się na newsletter