X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Polskie rozwiązanie rehabilitacyjne, które rusza po 1 mln dolarów!

19 stycznia 2021
źródło: cyfrowa.rp.pl

PelviFly to program, który wspiera kobiety w rehabilitacji uroginekologicznej z zastosowaniem czujnika dopochwowego, aplikacji i portalu teleopieki. Teraz rusza po 1 mln dolarów.

W obecnych czasach z problemem nietrzymania moczu boryka się nawet 30 proc. kobiet. Odsetek ten rośnie wraz z wiekiem i po 50. roku życia może dotyczyć nawet połowy z nich. W odpowiedzi na to zagadnienie, polska spółka PelviFly, oferuje kobietom unikatowe rozwiązanie – nowatorski program PelviFly, który za pomocą urządzenia kGoal zbiera i monitoruje dane o sile mięśni dna miednicy.

Dodatkowa usługa w formie subskrypcji analizuje zebrane informacje i wykorzystując autorskie algorytmy. Dodatkowo, dzięki zdalnej opiece fizjoterapeuty dostarcza spersonalizowane wytyczne i ustala trening wspomnianych mięśni. To rewolucja w rehabilitacji!

Za tym innowacyjnym projektem stoi dr Urszula Herman. Obroniła pracę doktorską na temat „Profilaktyka i terapia dysfunkcji dna miednicy kobiet z zastosowaniem telemedycyny”, a w ramach tego projektu badała pacjentki z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. W trakcie studiów doktoranckich nawiązała współpracę z inżynierami ze Stanford University z Doliny Krzemowej.

Gdy pracowała w gabinecie rehabilitacji i spotykała pacjentki z dysfunkcjami dna miednicy zauważyła, że wiele z nich nie realizuje programu rehabilitacji zaleconego jako zadanie domowe. – Nawet jeżeli zaangażowanie w ćwiczenia podczas sesji ze mną było wysokie, to czas bez treningu w domu pomiędzy wizytami niweczył postępy i nie pozwalał osiągnąć założonego celu. Dlatego wpadłam na pomysł zastosowania teleopieki – tłumaczy.

"To rewolucja w rehabilitacji."

System wspierany jest przez sondę dopochwową kGoal, wykorzystywaną do prowadzenia treningów, a także aplikację i portal teleopieki.

Warszawski medtech zdobył już wsparcie funduszu EVIG Alfa. Ten teraz rozpoczął poszukiwania kolejnej rundy inwestycyjnej dla PelviFly. Celem jest pozyskanie 1 mln dol. w rundzie preA. Inwestor nie ukrywa, że jedną z perspektywicznych opcji średnioterminowych jest debiut medycznego startupu na rynku NewConnect.

– Stoimy u progu rewolucji na polu fizjoterapii uroginekologicznej. PelviFly – dzięki nowatorskiemu podejściu swoich twórców – może stać się jej twarzą. Kobiety coraz chętniej rozmawiają o swoich problemach, a PelviFly przychodzi do nich z gotowym rozwiązaniem. Spółka rośnie w tej chwili wykładniczo. Rok do roku notuje wzrost przychodów o ok. 300 proc., z czego jedna piąta generowana jest za granicą. Bieżący rok powinna zamknąć ok. 1 mln zł przychodu – zaznacza Dawid Wesołowski, współzałożyciel EVIG Alfa VC.

Polecamy także:

Dwa ośrodki w Małopolsce z kompleksową opieką onkologiczną i rehabilitacyjną dla kobiet

x
Zapisz się do newslettera