X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Polska firma technologiczna stworzyła urządzenie, które w ułamku sekundy niszczy wirusy?

07 lt. 2021
źródło: www.sterylis.com; pap-mediaroom.pl; www.medinwestycje.pl

Polska firma technologiczna MILOO-ELECTRONICS z Bochni stworzyła urządzenie, które w ułamku sekundy niszczy wirusa SARS-CoV-2 w powietrzu. Eliminuje również inne, groźne dla człowieka patogeny. Sterylis to jedyne rozwiązanie na świecie wykorzystujące 4 technologie oczyszczania powietrza w jednym urządzeniu.

Koronawirus i inne choroby zakaźne, alergeny oraz szkodliwe cząstki stałe przenoszone drogą powietrzną, stanowią obecnie jedno z największych wyzwań dla zdrowia publicznego na świecie. Odpowiedzią MILOO-ELECTRONICS na pandemię jest urządzenie, które jako pierwsze na świecie łączy w sobie 4 technologie: polska firma technologiczna.

  1. oczyszczanie powietrza za pomocą 2 filtrów (z jonami srebra oraz węglowego),
  2.  dezynfekcja za pomocą promieniowania ultrafioletowego (UV-C),
  3.  sterylizacja poprzez ozonator
  4. szybka dezaktywacja ozonu poprzez funkcję deozonatora.

Badanie skuteczności dezynfekcji powietrza z wykorzystaniem technologii UV-C zastosowanej w urządzeniu Sterylis, przeprowadzono niezależnie w Szpitalu im. bł. Marty Wieckiej w Bochni oraz w Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Krakowie. Szczegółowej analizie poddano próbki powietrza, filtry urządzeń oraz maseczki i bezpośrednie otoczenie pacjentów, którzy byli hospitalizowani na salach chorych. Próbki pobrano zarówno przed, jak i po zastosowaniu dezynfekcji promieniowaniem UV-C. To pierwsze tego typu badania na świecie!

Produkt w całości opracowany i produkowany w Polsce

Uzyskane wyniki potwierdziły, że Sterylis skutecznie niszczy w powietrzu patogen odpowiedzialny za największą od ponad stulecia pandemię. Urządzenie wykorzystuje w tym celu m.in. promienniki UV-C i tzw. pułapki świetlne o zmierzonym laboratoryjnie bezpieczeństwie. Pozwala to prowadzić ciągłą (24h/7), bezpieczną dezynfekcję powietrza oraz redukcję koronawirusa w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie.

– Podstawową zaletą tych urządzeń jest skuteczność – mówi lek. med. Jarosław Gucwa, zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa w Szpitalu Powiatowym im. bł. Marty Wieckiej w Bochni. – Pracuje ich w tej chwili u nas kilkanaście. W tych miejscach, gdzie działają nie ma transmisji poziomej, czyli nie ma przypadków infekcji pomiędzy chorymi, a zdarzały się nam ciągle takie przypadki. Druga istotna rzecz to łatwość obsługi i koszty funkcjonowania. Praktycznie rzecz biorąc włączamy je do prądu i działają. Nie zużywamy środków do fumigacji co znacząco ogranicza nasze koszty. W momencie kiedy mamy dezynfekcję powietrza i sterylizację powierzchni wystarcza nam to do działania.

Urządzenia aktualnie są produkowane na poziomie kilku tysięcy sztuk miesięcznie – w 4 seriach, dostosowanych do kubatury oraz specyfiki pomieszczeń, które mają być dezynfekowane. BASIC to seria przeznaczona dla pomieszczeń biurowych, placówek oświatowych i sklepów, ULTRA do stacji benzynowych oraz fabryk, VS to linia dostosowana do potrzeb placówek służby zdrowia i gabinetów lekarskich. Natomiast urządzenie z serii GASTRO skonstruowano dla restauracji czy hoteli.

Cena najprostszego urządzenia BASIC (kubatura od 250 m3) to ok. 5 tys. zł. Firma zapowiada również rozszerzenie produkcji na tanie urządzenia do użytku domowego.

Polecamy także:

polska firma technologiczna

Wirtualna rzeczywistość wspiera leczenie - powstanie innowacyjne centrum rehabilitacji w Bydgoszczy!

egzoszkielet

Stań na nogi, czyli polski egzoszkielet który wesprze rehabilitację nie tylko dorosłych, ale i dzieci!

x
Zapisz się do newslettera