X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Oddział stacjonarnej rehabilitacji pulmonologicznej – pierwszy w Podlaskiem!

07 paź 2022
Źródło: podlaskie24.pl

W województwie podlaskim oddano do użytku pierwszy oddział stacjonarnej rehabilitacji pulmonologicznej. Powstał on w ramach struktur Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem. Oddział znajduje się w Krzyżewie.

W województwie podlaskim dotychczas nie było takiego oddziału. Pacjenci, którzy wymagali rehabilitacji pulmonologicznej, byli zmuszeni do organizowania wyjazdów na rehabilitację w inne regiony Polski. Utworzony w Krzyżewie oddział stacjonarnej rehabilitacji pulmonologicznej oferuje 20 łóżek dla pacjentów.

Ze stacjonarnej rehabilitacji pulmonologicznej w Krzyżewie będą mogli skorzystać pacjenci, którzy zmagają się ze skutkami przebycia rozmaitych schorzeń układu oddechowego, w tym będący po chorobie COVID-19. Oddział został również przystosowany do świadczenia rehabilitacji pulmonologicznej w przypadku osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

Każdy świadczeniodawca będzie mógł skorzystać z rehabilitacji pulmonologicznej trwającej do 3 tygodni. Będzie również możliwość jej przedłużenia, jeśli pojawią się wskazania do dalszego leczenia w tej formie.

Więcej szczegółów na temat nowo utworzonego oddziału oraz fotorelację z otwarcia można znaleźć TUTAJ.

Rehabilitacja pulmonologiczna – jakie przynosi efekty?
Powstaje nowy oddział rehabilitacji pulmonologicznej
Rehabilitacja ozdrowieńców 135 metrów pod ziemią!
Rehabilitacja głosu – na czym polega dysfonia i jej leczenie?
x
Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco zapisz się na newsletter