X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Nowoczesna rehabilitacja? Innowacja w powrocie do zdrowia!

19 listopad 2020
źródło: materiały prasowe

Nowoczesna rehabilitacja? Odpowiedzią na to jest Indiba®Activ. Terapia, dzięki której nie tylko przyspieszane są procesy gojenia, ale i odbudowy tkanek. Stosowana jest w różnych środowiskach m.in. sportowym.

Podczas terapii następuje oddziaływanie na wybrane grupy białek komórkowych, dzięki czemu stymulowane jest jądro komórki oraz jej metabolizm. Szybkość i skuteczność sprawiły, że jej zastosowanie nie jest widoczne jedynie w rehabilitacji, ale i w fizjoterapii sportowej, medycynie estetycznej a także w leczeniu np. nietrzymania moczu.

Czym jest Indiba®Activ?

Terapia została stworzona przez firmę Indiba® z Hiszpanii. Jest to światowy lider technologii z zakresu regeneracji. Celem terapii jest doprowadzenie do komórek oraz tkanek termicznego oraz nietermicznego prądu. Wszystko za pomocą specjalnych elektrod, przy użyciu których kontroluje się wzrost temperatury tkanek. Zaczynają one syntetyzować kolagen i elastynę. A to sprawia, iż stają się elastyczne i nawilżone. Innowacyjność polega na tym, że w trakcie krótkich trwających ok. 15 minut sesji poprzez działanie prądu pobudzane są również komórki objęte stanem zapalnym. Nie tylko tkanek miękkich, ale również chrzęstnych oraz kostnych.

Do wykonania zabiegu używa się dwóch systemów znajdujących się w dwóch osobnych elektrodach, a ich działanie wygląda następująco:

  • elektroda rezystywna działa na kości, ścięgna i więzadła,

  • elektroda kondensacyjna natomiast oddziałuje na tkanki miękkie – mięśniową i łączną.

Efekty działań można zobaczyć niemalże od razu, a rozpoczęty proces regeneracji jest kontynuowany przez kolejne kilka dni. Zabiegi można wykonywać niewiele po sobie, nawet w odstępie 2 dni. Po zakończonej terapii tkanki regenerują się do 3 miesięcy, jednak wskazane są zabiegi przypominające w celu podtrzymania efektów.

Dodatkowo warto również nadmienić istotę terapii manualnej. Wzbogacona o Indiba®Activ sprawia, że organizm pacjenta odbudowuje się na poziomie komórkowym. Zniszczone zostają zastąpione nowymi, dzięki czemu tkanki regenerują się znacznie szybciej. Efektem takiego działania są zmniejszony ból oraz zmniejszenie stanu zapalnego.

Pacjent w trakcie zabiegu odczuwa ciepło, jednak jest to bezbolesne i nie niesie za sobą skutków ubocznych. Nie powodowane są podrażnienia czy pieczenia skóry. Dzięki temu zastosowanie Indiba®Activ jest niemalże nieograniczone.

Dla kogo ten rodzaj terapii?

Głównym założeniem zabiegów jest ich stosowanie w celach rehabilitacyjnych. Przyspieszanie gojenia, likwidacja bólu i stanu zapalnego to podstawowe efekty działania sprzętu. Wykorzystywana najczęściej przy zapaleniach kaletki bądź torebki stawowej, zwichnięciach, obrzękach lub bólach karku.

W fizjoterapii sportowej Indiba®Activ również posiada swoje zastosowanie. Poza leczeniem mikrourazów i stanów zapalnych, terapia pozwala zmniejszyć podatność na kontuzje. Tym samym efektywność sportowca rośnie a co za tym idzie, wyniki sportowe również ulegają poprawie. Zawodnicy nie muszą rezygnować z udziału w zawodach w trakcie terapii, a ta wspomaga regenerację i lepsze przygotowanie fizyczne.

Indiba®Activ wykorzystywana jest również w medycynie estetycznej. Poza wspomaganiem mikrocyrkulacji, redukcji obrzęków czy zmniejszenia wiotkości skóry, zabieg redukuje również tkankę tłuszczową. Dodatkowo stosowana po operacjach plastycznych, skraca czas leczenia blizn oraz krwiaków.

Nie tylko na świecie, ale również w Polsce terapia staje się coraz bardziej popularna. W szczególności ze względu na spore możliwości zastosowania jej do zróżnicowanych grup klientów. Warto pamiętać, że istnieją pewne przeciwwskazania, które należy uwzględnić w wywiadzie z pacjentem. Podstawowymi są rozruszniki serca, ciąża oraz zakrzepowe zapalenie żył.

Polecamy także:

Telerehabilitacja – wygoda czy przyszłość branży?

x
Zapisz się do newslettera