X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Nowe sanatorium w Ustce już niedługo przyjmie pierwszych pacjentów!

14 paź 2022
Źródło: rynekzdrowia.pl

Jeszcze tą jesienią nowe sanatorium w Ustce przyjmie pierwszych pacjentów. Placówka doczekała się oficjalnego otwarcia, a na pacjentów czeka 70 miejsc oraz Zakład Przyrodoleczniczy.

Nowe sanatorium to nie tylko miejsca na rehabilitację, ale i kompleks, który zachwyca dostępnością nowoczesnych sal do zabiegów, a także ogrodu botanicznego o powierzchni prawie 300 metrów kwadratowych.

Utworzenie sanatorium w Ustce pochłonęło ponad 6 milionów złotych, jednak dzięki tej kwocie udało się zrealizować projekt kompleksowej placówki. Skorzystają z niej pacjenci, którzy zmagają się ze schorzeniami endokrynologicznymi, układu oddechowego, neurologicznymi, reumatologicznymi, kardiologicznymi oraz ortopedyczno-urazowymi.

Kwota przeznaczona na nowe sanatorium w Ustce pozwoliła przebudować i stworzyć sale:

- hydroterapii

- okładów borowinowych

- elektroterapii

- laseroterapii

- okładów fango

- gimnastyczną

- teraplus i magnetronic.

Ponadto stworzono dyżurkę pielęgniarską oraz gabinety masażu, lekarskie i zabiegowy.

Cała inwestycja objęła nie tylko sanatorium, ale i przychodnię Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, w którym jest 55 miejsc dla pacjentów.

Niewątpliwą zaletą sanatorium w Ustce jest nie tylko jego położenie i mikroklimat, ale również wspomniany ogród botaniczny – dostępny przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. To doskonałe miejsce do wypoczynku, rehabilitacji i relaksu, czyli zadbania o to, co najważniejsze na etapie zdrowienia i pracy nad poprawą zdrowia pacjentów.

Elektroniczne skierowanie do sanatorium? Trwają prace MZ
Sanatorium Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjne w Ustce
Sanatorium na NFZ na nowych zasadach
Leczenie uzdrowiskowe i rehabilitacja w sanatorium
x
Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco zapisz się na newsletter