X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Co z tymi podwyżkami? NFZ wywołany do tablicy!

17 wrz 2021
źródło: KIF
foto: PAP

11 września, Krajowa Izba Fizjoterapeutów zaniepokojona informacjami od fizjoterapeutów wystosowała pismo do NFZ. Powodem są zapytania, które każdego dnia trafiają do tego samorządu i nierzetelne informacje dotyczące skali podwyżek dla fizjoterapeutów. 

Błędne informacje na temat podwyżek dla fizjoterapeutów stały się konfliktem również w samym środowisku. Krajowa Izba Fizjoterapeutów wskazuje, że jest przeciwna dezinformacji w branży fizjoterapeutów i zbieżnych informacji na ten temat.

KIF wskazuje także, że rozporządzenie Ministra Zdrowia z 5 lipca br., zwiększyło skalę niezadowolenia, ponieważ niewielka liczba fizjoterapeutów otrzymała wyższe wynagrodzenia i jest z tego zadowolona. Samorząd przypomina, że większość pracowników, którzy są zatrudnieni w fizjoterapii refundowanej, nadal nie otrzymało podwyżek, ponieważ wykonuje swoją pracę na podstawie umów cywilnoprawnych.

W piśmie do Prezesa NFZ poproszono o pilną odpowiedź i wskazanie rzetelnych informacji. Ma to pozwolić ograniczyć posługiwanie nieprawdziwymi danymi przez niektóre środowiska.

TREŚĆ PISMA PONIŻEJ

pismo do nfz

Przypomnijmy, że nadal trwa strajk medyków, w którym biorą udział pielęgniarki, ratownicy, fizjoterapeuci i diagności. Choć problemem według branży nie są jedynie podwyżki, to medycy są oburzeni tym, że do informacji publicznej podawane są fałszywe dane o ich zarobkach. Dla przykładu, Szefowa OZZPiP (podczas strajku) pokazała pasek wypłaty pielęgniarki, nawiązując przy tym do słów rzecznika Ministerstwa Zdrowia, który jeszcze w czerwcu mówił, że pielęgniarka zarabia 6500 zł brutto. Na kartce pokazanej mediom widać było kwotę 3 435,39 zł.

Postulaty protestujących znajdziesz TUTAJ

Fizjoterapeuci "za" odwołaniem Ministra Zdrowia
SEJM po głosowaniu: Ile zarobi fizjoterapeuta po 1 lipca?
x
Zapisz się do newslettera