Równolegle z urządzeniami działa program do komunikacji alternatywnej i wspomagającej - Mówik 2.0. Program jest kompatybilny z urządzeniami z systemem Android posiadającymi ekran dotykowy. Aplikacja w urządzeniach Mówiki pozwala korzystać z gotowych tablic komunikacyjnych oraz w miarę potrzeby rozszerzać je i rozbudowywać.
Mówik posiada wbudowany syntezator mowy Ivona, który wymawia hasła powiązane z symbolami. Użytkownik otrzymuje tablice startowe, które następnie może dowolnie rozwijać i dostosowywać do własnych potrzeb. Tworzenie wypowiedzi odbywa się poprzez wybór symboli i tablic. Dostępnych jest ponad 12000 symboli.
Z programu można korzystać w szkole, w domu czy w trakcie innych spotkań z różnymi osobami.
Niedawno Mówiki zamówił Specjalistyczny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żaganiu. Pieniądze na pozyskanie pomocy placówka otrzymała ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Program Mówiki w całości wyprodukowano w Polsce, więc jest on doskonale dopasowany do wymagań języka polskiego. Producent zapewnia też szkolenia z obsługi programu. Korzystają z nich rodzice, opiekunowie oraz terapeuci pracujący z osobami ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi w różnych wieku i różnymi rodzajami niepełnosprawności.