X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Leczenie polem magnetycznym - antybiotyk XXI wieku?

27 stycznia 2021

Magnetoterapia, nazywana przez naukowców "antybiotykiem XXI wieku", jest coraz częściej wykorzystywana jako bezinwazyjna metoda walki z chorobami cywilizacyjnymi. Poza ośrodkami medycznymi, sanatoriami i gabinetami rehabilitacyjnymi z magnetoterapii można korzystać także w warunkach domowych, wykorzystując do tego specjalne urządzenia.

Biomag ma 30 lat tradycji w produkcji urządzeń medycznych do rehabilitacji. To firma rodzinna utworzona w Czechach i stawiająca na najwyższą jakość. Urządzenia są sprzedawane w tysiącach sztuk w ponad 30 krajach świata. Co je wyróżnia, wyjaśnia prezes firmy, Pan Hubert Dąbrowski.

W Czechach produkuje się najwięcej urządzeń do magnetoterapii szpitalnej na świecie. To oznacza wyjątkowe kompetencje technologiczne w tej dziedzinie.

Zmienne pole magnetyczne stanowi w tym systemie nośnik terapii. Kluczem do skuteczności jest zaawansowane know-how inżynierów Biomag, które umożliwiło opracowanie specjalnych programów terapeutycznych. Pomagają pacjentom w ponad 100 schorzeniach. Począwszy od bólów głowy, aż do terapii cieśni nadgarstka czy pełnej regeneracji przepuklin kręgosłupowych lub stawów, w chorobie reumatoidalnej.

Co wyróżnia Biomag spośród innych urządzeń do magnetoterapii?

  • Opatentowana technologia pulsacyjnego pola magnetycznego 3D. Terapia jest prowadzona poprzez stymulację tkanek i komórek z różnych stron. Dzięki temu uzyskujemy większą efektywność terapii. To unikalne rozwiązanie w tym segmencie urządzeń.
  • Wybór aż 108 predefiniowanych programów oraz możliwość wgrania kilkudziesięciu indywidualnie ustalonych programów. W programach indywidualnych istnieje możliwość wyboru kształtów fali, częstotliwości, natężenia pola oraz czasu trwania poszczególnego rodzaju stymulacji.
  • Dostępne są dwie wersje oprogramowania: EASY: zakres częstotliwości impulsów od 1 do 81 Hz oraz CLINIC: od 1 do 162 Hz. To czyni z wersji CLINIC zupełnie unikalny produkt na rynku - żaden konkurent nie dysponuje tak szerokim zakresem częstotliwości aktywnej w terapii.
  • 4 wyjścia z urządzenia do podłączenia maksimum 4 aplikatorów, każde o maksymalnej mocy do 51 mT.
  • Możliwość terapii z jednoczesnym użyciem dwóch różnych programów - czyli w tym samym czasie terapię można prowadzić dla dwóch pacjentów z jednego urządzenia.
  • Regulacja czasu aplikacji od 5 do 120 minut.
  • Funkcja automatycznego wyboru ulubionych programów.

Sprzęt marki Biomag posiada szeroki wybór aplikatorów. Dostępnych jest kilkadziesiąt rodzajów, o różnych natężeniu generowanego pola (aplikatory płaskie, solenoidy, aplikatory punktowe).

Innowacją w sprzęcie do magnetoterapii jest bateria, umożliwiająca prowadzenie terapii w wersji mobilnej (aplikacja do 2.5 godziny). Pacjent może chodzić po pomieszczeniu lub np. robić terapię w trakcie jazdy samochodem (mata/aplikator rozłożony na siedzeniu).

Polecamy także:

PelviFly

Polskie rozwiązanie rehabilitacyjne, które rusza po 1 mln dolarów!

x
Zapisz się do newslettera