X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Latoszyn i Podgrodzie ze statusem uzdrowiska?

17 paź 2022
Źródło: rynekzdrowia.pl

Sołectwa Latoszyn i Podgrodzie, które leżą w obrębie gminy Dębica, starają się o nadanie statusu uzdrowiska. Rozporządzenie w tej sprawie jest po konsultacjach. Kolejnym krokiem będzie skierowanie do ogłoszenia, a następnie ogłoszenie dokumentu w Dzienniku Ustaw.

Sołectwa Latoszyn i Podgrodzie, jeśli zostanie im nadany status uzdrowiska, będą funkcjonować pod nazwą Uzdrowisko Latoszyn. Działania prowadzone w tym rejonie potwierdzają, że Uzdrowisko Latoszyn spełnia następujące warunki:

- posiada złoża naturalnych surowców leczniczych, które zostały udokumentowane. Potwierdzono również ich właściwości lecznicze, na zasadach, które określa ustawa uzdrowiskowa. Występuje tu bowiem woda mineralna 0,265 %, siarczanowo-wapniowa

- oferuje klimat o właściwościach leczniczych; kierunki lecznicze, które mogą być tu podejmowane, to leczenie chorób układu nerwowego, reumatologicznych, ortopedyczno-urazowych, układu trawienia, chorób kobiecych, otyłości oraz chorób skóry

- znajdują się tu zakłady lecznictwa uzdrowiskowego i urządzenia lecznictwa uzdrowiskowego

- spełnione zostały wymagania w stosunku do środowiska

- dostępna jest infrastruktura techniczna obejmująca gospodarkę wodno-ściekową, energetyczną, odpadami oraz zakres transportu zbiorowego.

Kompleks uzdrowiskowy w Ustroniu zostanie rozbudowany!
Nowe sanatorium w Ustce już niedługo przyjmie pierwszych pacjentów!
Oddział Kliniczny Fizjoterapii powstał w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku
Szpital uzdrowiskowy „Krystyna” w Busku-Zdroju rozbudowany!
x
Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco zapisz się na newsletter