X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Konkurs EY Przedsiębiorca Roku rozstrzygnięty! Na liście nagrodzonych twórca firmy Egzotech

09 marzec 2021
źródło: materiały prasowe

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu EY Przedsiębiorca Roku i wręczenie nagród miało miejsce 4 marca podczas Gali Finałowej na warszawskim Torze Wyścigów Konnych Służewiec. W tym roku przyznano również pięć nagród specjalnych.

Tytuł Przedsiębiorcy Roku 2020 otrzymał Igor Klaja, założyciel firmy OTCF, który został również zwycięzcą konkursu w kategorii Produkcja i Usługi. W kategorii Nowe Technologie/Innowacyjność nagrodę otrzymał Dawid Zieliński – zarządzający firmą Columbus Energy, natomiast w kategorii Nowy Biznes – twórcy firmy Roger Publishing – Nicole Sochacki-Wójcicka i Jakub Wójcicki. W tym roku przyznano również pięć Nagród Specjalnych, którymi wyróżnieni zostali Ewa Chodakowska, Jacek Świderski, Krzysztof Folta i Michał Mikulski. Jury w porozumieniu z Polskim Funduszem Rozwoju – Partnerem Konkursu, przyznało także Nagrodę Specjalną za ekspansję międzynarodową. Wyróżnienie to otrzymał Leszek Gierszewski – założyciel spółki DRUTEX.

- Tegoroczni laureaci polskiej edycji międzynarodowego konkursu EY Przedsiębiorca Roku udowadniają, że polscy przedsiębiorcy potrafią nawet w warunkach pierwszej od 1989 r. recesji rozwijać swoje firmy. Wyprzedzają oni rynek, oferując unikalne produkty i usługi, wprowadzając innowacyjne rozwiązania, ale kreują też nowe, skuteczne modele biznesowe. To prawdziwi liderzy, którzy potrafią przewodzić zespołom, budować więzi z pracownikami i jednoczyć ich we wspólnym celu, który na pierwszy rzut oka wydaje się nieosiągalny – mówi Jacek Kędzior, Partner Zarządzający EY Polska. -Czas pandemii pokazał, jak bardzo istotne jest myślenie o przedsiębiorczości właśnie w takich kategoriach i jak istotna w tak trudnej do przewidzenia sytuacji jest postawa lidera. To od niej zależy nie tylko sytuacja przedsiębiorstwa, ale i wielu – często niezwiązanych z nim bezpośrednio ludzi. Z ogromną dumą będziemy przyglądać się i przede wszystkim kibicować polskiemu laureatowi podczas światowego finału konkursu EY Entrepreneur of the Year, który odbędzie się już w czerwcu - dodał Jacek Kędzior.

„Umiejętne wykorzystanie technologii w ochronie zdrowia i wprowadzenie innowacyjnego produktu, który ma ambicję stać się przyszłością rehabilitacji pacjentów neurologicznych”

Jedna z tegorocznych nagród specjalnych trafiła na ręce Michała Mikulskiego, założyciela firmy EGZOTech.  Firma zajmuje się badaniami oraz opracowaniem innowacyjnych robotów rehabilitacyjnych i urządzeń elektrodiagnostycznych dla fizjoterapii, neurorehabilitacji i terapii zajęciowej. Produkty EGZOTech przeznaczone są dla pacjentów po udarach, urazach rdzenia kręgowego i chorobach neurodegeneracyjnych, a także ze schorzeniami ortopedycznymi i urologicznymi.

Tegorocznych zwycięzców wybrało niezależne od EY Jury. W skład 13-osobowego gremium wchodzą autorytety ze świata biznesu oraz rotacyjnie zwycięzcy poprzednich edycji konkursu:

- Jerzy Koźmiński - przewodniczący jury, Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności,

- Prof. dr hab. n. med. Paweł Buszman – prezes Innovations for Heart and Vessels, Przedsiębiorca Roku 2015,

- Marcin Grzymkowski – prezes eobuwie.pl, Przedsiębiorca Roku 2016,

- Marcin Iwiński - wiceprezes CD Projekt, Przedsiębiorca Roku 2008,

- Piotr Krupa – prezes KRUK S.A., Przedsiębiorca Roku 2017,

- Adam Krzanowski – prezes Grupy Nowy Styl, Przedsiębiorca Roku 2014,

- Krzysztof Pawiński - prezes Grupy Maspex Wadowice, Przedsiębiorca Roku 2011,

- Ewald Raben – prezes Grupy Raben, Przedsiębiorca Roku 2012,

- Jacek Siwicki – prezes, przewodniczący Rady Dyrektorów Enterprise Investors,

- Artur Rytel - prezes Green Holding, Przedsiębiorca Roku 2019,

- Kinga Stanisławska – partner zarządzający i założycielka Experior Venture Fund,

- Andrzej Wiśniowski – twórca firmy WIŚNIOWSKI, Przedsiębiorca Roku 2013,

- Filip Granek - prezes XTPL S.A., Przedsiębiorca Roku 2018.

Polecamy także:

Środowisko akademickie stworzyło innowacyjne urządzenie do rehabilitacji rąk
Białostockie Centrum Onkologii realizuje projekt rehabilitacji przeciwobrzękowej
Urządzenie ubieralne do noszenia na ciele w przyszłości może pomóc m.in. osobom z depresją
Fizjoterapia uroginekologiczna - komu może pomóc?
x
Zapisz się do newslettera