X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Kinesiotaping estetyczny - nowy obszar w fizjoterapii

26 lip 2021
źródło: materiały prasowe

Znany od dawna metoda kinesiotapingu, zyskuje nowe zastosowanie, a fizjoterapeuci będąc w tej dziedzinie ekspertami, dostają możliwość poszerzenia swoich usług.

Japońska technika plastrowania dynamicznego znana jest od lat 70-tych. W obecnych czasach nikogo nie dziwią kolorowe plastry na ciele sportowców, które mają za zadanie między innymi uśmierzyć ból i zregenerować mięśnie. To metoda powszechnie znana. Ostatnio zyskała natomiast nowe zastosowanie, mianowicie upiększające. Kinesiotaping estetyczny zyskuje coraz więcej zwolenników. Korzystają z niej także fizjoterapeuci, aby wesprzeć naturalne procesy odmładzania twarzy, modelować i odprężyć mięśnie.

Taping twarzy - na czym polega?

Dzisiaj specjalistyczne taśmy wykorzystywane są w celach kosmetycznych – przywracanie sprężystości skóry, uelastycznienie jej oraz poprawa owalu twarzy. „Skuteczność działania taśm gwarantuje prawidłowa ich aplikacja, dzięki którym możemy rozluźnić napięte mięśnie, wspomóc pracę mięśni przywracając im prawidłowy tonus, usprawnić działanie układu limfatycznego, uwolnić tkanki od obrzęków, pomagając zniwelować drugi podbródek, poprawić krążenie i wpłynąć na lepsze odżywienie tkanek czy wygładzić blizny” – opisuje metodę kosmetolog Magdalena Konieczny. 

„Należy też zwrócić uwagę, że aplikacja taśm nie tylko na twarzy ma wpływ na poprawę jej wyglądu. Pracując manualnie z twarzą, zawsze oklejam swoim klientkom brzuch, co pośrednio wpływa na rozluźnienie mięśni twarzy, poprawia krążenie i przepływ limfy, zapewnia lepsze dotlenienie naszej twarzy, szczególnie że często nasza postawa jest nieprawidłowa – sylwetka zgarbiona, klatka piersiowa zamknięta, ściśnięte narządy wewnętrzne, nieprawidłowy oddech”.

Przeciwskazania do korzystania 

Co ważne, metoda jest dostępna niemal dla każdego. Wyjątek stanowią osoby, które wykazują alergię na składniki plastra. Dodatkowo nie należy stosować kinesiotapingu u osób z zakrzepicą żył, wyraźnymi infekcjami skórnymi, świeżymi ranami lub bliznami, a także przerwaniem ciągłości naskórka.

Plastrowanie dynamiczne, czyli kinesiotaping, można uznać za formę uzupełniającą pracę zarówno w terapii estetycznej, jak i fizjoterapeutycznej. Kolorowe taśmy wspomogą także domową pielęgnację przeciwstarzeniową, jednak najlepiej działają w połączeniu z manualnym masażem – tłumaczy Ewelina Kulasik, fizjoterapeutka i założycielka Evelines Therapy w Krakowie.

Fizjoterapeuci, którzy od lat wykorzystują plastry w swojej pracy mogą teraz wykorzystać swoje doświadczenie oraz autorytet w tej dziedzinie, aby poszerzyć obszar usług i zyskać nowych klientów.

 

Wpływ pandemii na branżę medyczną - kto zyskał najwięcej?
Rehabilitacja pocovidowa psychiatryczna - zarządzenie NFZ
Zmiany w umowach na rehabilitację leczniczą pacjentów w śpiączce
Dlaczego rehabilitacja po Covid-19 to nadal dodatek do leczenia?
x
Zapisz się do newslettera