X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Specjaliści, którzy łączą pasję do fizjoterapii z nowoczesnym podejściem do biznesu - Fizjotrening.spot

31 marzec 2021

W fizjoterapii, jak w każdej dziedzinie gdzie pracuje się z ciałem człowieka, ogromnie ważna jest pasja i zaangażowanie. Mieliśmy ostatnio przyjemność spotkania z Kamilem Leszczyńskim.

Kamil opowiedział nam o działalności swojego gabinetu -  Fizjotrening.spot. Pracujący tam specjaliści, łączą miłość do fizjoterapii z nowoczesnym podejściem i otwartymi umysłami do biznesu.

Fizjotrening.spot- to miejsce w którym stawiamy na bardzo często pomijany aspekt terapii, czyli diagnostykę. Nasze obserwacje, informacje podawane przez pacjentów odnośnie ich dotychczasowego leczenia uświadomiły nam, że tak naprawdę często stosowane terapie to swego rodzaju „tabletka przeciwbólowa” działająca na skutek. W naszym studio w pracy z pacjentem szukamy pierwotnej przyczyny problemu, aby efekt terapii był długotrwały lub stały.

Największym zaskoczeniem dla naszych pacjentów jest to, że w większości przyczyna problemu z jakim do nas trafiają leży daleko od miejsca bólu. Jednym z głównych pytań jakie kierujemy do Pacjenta, to jakie odbył w dalekiej przeszłości kontuzje (stare skręcenie, złamanie, zwichnięcie, uderzenie, blizna). Często ból wynika z problemów w obrębie jamy brzusznej (problemy wisceralne). Podczas wizyt dużym zaskoczeniem jest także ból, wynikający ze złych emocji (problemy psychosomatyczne, traumy).

Wszystkie te czynniki wpływają na nasz układ zarządzający tj. układ nerwowy i to na niego ukierunkowany jest pierwszy etap terapii. W dalszej kolejności zawężamy się do miejsca dysfunkcji, a następnie wprowadzamy pacjenta w „funkcje” poprzez dobór odpowiednich ćwiczeń wzmacniających.

Można zatem uznać, że w swojej pracy kierujemy się zasadą „od ogółu do szczegółu”.

Nasi pacjenci w sposób aktywny uczestniczą w procesie rehabilitacyjnym, dlatego motywujemy ich do wykonywania ustalonej przez nas autoterapii. Odbywa się ona w postaci prostych technik manualnych, które bez problemu można wykonać na sobie. Oprócz tego są to ćwiczenia, do wykonania których nie potrzeba zaawansowanego sprzętu treningowego.

Fizjotrening.spot to terapeuci którzy nie uznają słowa „konkurencja”. W branży medycznej, gdzie w realny sposób oddziałujemy na czyjeś życie dążymy do współpracy. Nasze pole widzenia skupia się na pacjenta/człowieka. Renoma i zarobki są pozytywnym skutkiem tych działań, dlatego w proces terapeutyczny chętnie włączamy innych specjalistów, takich jak: lekarz, dietetyk, psycholog, trener przygotowania motorycznego.

Człowiek to bardzo złożona istota, a poziom wiedzy stale rośnie. Dlatego nie przystępujemy do działań które wykraczają poza nasze kompetencje. Takie podejście zdecydowanie działa pozytywnie na pacjenta, skraca czas terapii do minimum. Każdy fachowiec zaangażowany w proces może skupić się na tym, na czym zna się najlepiej.

Polecamy także:

Chodziki i ich wpływ na rozwój ruchowy dziecka - artykuł eksperta
Czy sztuczna inteligencja może wspierać leczenie chorób układu sercowo – naczyniowego?
Umiejętności miękkie - 6 skillsów, które musisz posiadać robiąc biznes
Powstaną sztuczne neurony, dzięki którym chorzy na Alzheimera lub Parkinsona dostaną szansę na nowe życie
x
Zapisz się do newslettera