X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Covid-19 wspomaga biznes? Inwestycja Raccoon.Recovery

21 grudnia 2020
źródło: materiały prasowe
zdjęcie: racoon.world

Okres pandemii dla wielu firm był momentem weryfikacji dotychczasowych działań oraz odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Jednak czas ten dla niektórych okazał się owocny. Raccoon.Recovery wyszło naprzeciw trudnościom, tworząc rozwiązanie dostosowane do obecnych warunków.

Skutki trwającej pandemii nie oszczędziły także branży rehabilitacyjnej. Fizjoterapeuci stopniowo zaczęli wracać do swoich obowiązków, jednak co z pacjentami, którzy muszą odbyć kwarantannę, a wciąż powinni ćwiczyć? Odpowiedzią na to jest Raccoon.Recovery Light, czyli aplikacja wspomagająca rehabilitację bez konieczności wizyty w gabinecie oraz bez potrzeby posiadania odpowiedniego sprzętu.

Firma Raccoon.Recovery powstała w 2017 roku. Współzałożycielami są Svitlana Malovana i Alexander Chernegov. Początki działalności opierały się na zainteresowaniu kontrolerami do gier. Po głębszych analizach wykazywały bowiem zauważalne wsparcie przy powrocie do sprawności kończyn górnych. Dzięki tym właściwościom firma postanowiła przekształcić kontrolery w narzędzia rehabilitacyjne. Nie był to jedyny element rozwiązania rehabilitacyjnego, albowiem firma postanowiła również stworzyć oprogramowanie wspomagające współpracę lekarza z pacjentem.

Dzięki czujnikom zawartym w sensorach lekarze mogli zdalnie monitorować ćwiczenia i postępy pacjentów. Wszystkie potrzebne informacje dostępne były właśnie w oprogramowaniu — od wywiadu, po zalecenia i wyniki. Okres lockdown'u spowodował jednak problem z uzyskaniem takich narzędzi, szczególnie gdy obecnie niektórzy pacjenci zmuszeni są pozostać w domu na przymusowej kwarantannie. Dlatego też firma postanowiła uaktualnić oprogramowanie, aby wymagany był jedynie telefon. Dzięki przyczepieniu go np. do ramienia, czujniki w nim zawarte przekazują odpowiednie informacje na konto pacjenta. Lekarz więc może monitorować zmiany o każdej porze w każdym miejscu. Użytkownik natomiast może odtwarzać sobie filmy z ćwiczeniami, wcześniej ustalone podczas wywiadu.

Oprogramowanie posiada w sobie możliwość telewizyty. W obecnych czasach wiele działań przeniosło się do Internetu, a Raccoon.Recovery postanowili nie zostawać w tyle. A skąd pomysł na nazwę? Właściciele tłumaczą, że chcieli, aby ich produkty były zręczne i precyzyjne, zupełnie jak szop pracz. Działania zapewne się opłaciły, albowiem firma uzyskała pozycję ćwierćfinalisty tegorocznego Infoshare Startup Contest. Obecnie funkcjonuje na Ukrainie, w Polsce i w Niemczech, jednak w najbliższych latach planuje ekspansje nie tylko w Europie, ale i na pozostałych kontynentach.

Polecamy także:

Elektroniczna dokumentacja medyczna dla fizjoterapeutów – czas na wersję online!

x
Zapisz się do newslettera