X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Bydgoskie Centrum Rehabilitacji leczy pacjentów sprzętem 3D!

08 stycznia 2021
źródło: materiały prasowe
foto: Bydgoskie Centrum Rehabilitacji

Ponad 20 milionów złotych kosztowała budowa i wyposażenie Centrum Rehabilitacji przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Bydgoszczy. Chorzy będą leczeni z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu 3D. Inwestycja została dofinansowana z budżetu województwa.

W Centrum zabiegom fizjoterapeutycznym poddawani będą dorośli po udarach, zawałach, urazach np. ortopedycznych czy dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego. Nad ich leczeniem czuwać będzie cały zespół logopedów, terapeutów zajęciowych i psychologów. Budowa Centrum trwała trzy lata.

-Są to sprzęty, które zostały wymyślone przez NASA dla kosmonautów, którzy wylatują na Księżyc, żeby nauczyć się stabilizacji centralnej oraz chodzenia bez grawitacji – mówi dr n. med. Łukasz Siekielski, kierownik Centrum Rehabilitacji przy WSM w Bydgoszczy.

Nowopowstałe Centrum Rehabilitacji to jedno ze 186 miejsc w regionie, w którym pacjenci mogą skorzystać z pomocy. Z powodu pandemii koronawirusa przez kilka miesięcy pacjenci nie mogli korzystać z porad specjalistów. Obecnie wszystkie placówki powróciły do pracy stosując zasady reżimu sanitarnego. Na wizytę u specjalisty nie trzeba długo czekać.

-Wychodzimy naprzeciw temu zapotrzebowaniu oddając Państwu ten trzypiętrowy budynek, gdzie jest na pierwszym piętrze rehabilitacja neurologiczna, a na drugim rehabilitacja kardiologiczna – informuje Anna Lewandowska, dyrektor WSM w Bydgoszczy.

Obiekt wyposażony jest 27 miejsc na oddziale neurologicznym i 13 na kardiologicznym. W sali terapii zajęciowej pacjenci będą tworzyli rękodzieło, co pomaga nie tylko odciągnąć ich uwagę od choroby, ale też przywrócić utracone funkcje organizmu.

Pierwsi pacjenci mogą już skorzystać z leczenia.

Polecamy także:

Prodrobot - innowacja dla osób z problemami ruchowymi

x
Zapisz się do newslettera