X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Aplikacja, która może wspomóc monitorowanie osób przewlekle chorych?

21 marzec 2021
źródło: https://pulsmedycyny.pl/; https://natemat.pl/

Większość z nas gromadzi wyniki badań, karty informacyjne od lekarzy czy wypisy ze szpitala w formie tradycyjnej, czyli papierowej. Szkopuł w tym, że te dokumenty są często fragmentaryczne i rozproszone w wielu miejscach. Kiedy przychodzi moment znalezienia jakieś konkretnej informacji, pojawiają się schody. Z biegiem czasu gromadzimy tych informacji coraz więcej i więcej.

Nowoczesne rozwiązania mają na celu ułatwić nam życie, a w tym przypadku pomocna może być wirtualna książeczka zdrowia Comarch HealthNote. monitorowanie osób przewlekle chorych.

Ta darmowa aplikacja mobilna pozwala na zapisywanie pomiarów i objawów zdrowotnych.  Umożliwia także przechowywanie dokumentacji medycznej w bezpiecznej chmurze Comarch EHR. Dostęp do aplikacji jest chroniony hasłem, kodem PIN, odciskiem palca lub Face ID.

W instalowanej na smartfonie książeczce zdrowia można zapisywać ciśnienie tętnicze, puls, saturację, glikemię, wagę i temperaturę. Następne, dane można przeglądać i analizować wpisane wyniki na wykresach. Wszelkie recepty, skierowania, wypisy, karty informacyjne czy wyniki badań po zeskanowaniu lub wgraniu w formie elektronicznej (np. PDF) mogą być przechowywane bezpośrednio w aplikacji.  monitorowanie osób przewlekle chorych.

Aplikację tą docenią zwłaszcza osoby chorujące przewlekle, które muszą gromadzić naprawdę mnóstwo dokumentów i zapisków. Ponieważ informacje zdrowotne dostępne są pod ręką, zawsze i wszędzie, aplikacja wskazana jest dla osób, które dużo podróżują lub często zmieniają miejsce zamieszkania. Jeśli stykają się z różnymi lekarzami, łatwiej będzie podzielić się z nimi danymi o stanie zdrowia.

Wizyta w czasach pandemii

W dobie pandemii koronawirusa leczenie chorób przewlekłych odbywa się w większości zdalnie. W tej sytuacji, udostępnienie specjaliście wszystkich niezbędnych informacji może być wyzwaniem. Dzięki Comarch HealthNote, z łatwością możemy udostępnić wszystkie informacje w trakcie teleporady, wideokonsultacji lub wizyty stacjonarnej. Lekarz nie musi zakładać konta ani płacić za oprogramowanie – wystarczy jedynie komputer z dostępem do Internetu.

Udostępnienie danych medycznych jest możliwe za pomocą:

  • kodu QR – w trakcie wizyty stacjonarnej otwieramy aplikację, wybieramy informacje, które chcemy udostępnić, a następnie skanujemy kod QR widoczny na stronie dladoktora.pl, którą powinien otworzyć specjalista.
  • kod PIN – w trakcie teleporady, wideokonsultacji lub wizyty stacjonarnej otwieramy aplikację, wybieramy dokumenty i/lub badania i podajemy wygenerowany kod PIN, który lekarz powinien wpisać na stronie dladoktora.pl oraz podajemy swoje imię i nazwisko.
  • e-mail – w trakcie (lub przed) teleporady lub wideokonsultacji wybieramy dane, które chcemy przesłać, a następnie korzystając z narzędzi udostępniania w swoim telefonie, wysyłamy je pocztą e-mail.

Systematyczność i samokontrola są kluczem do efektywnego leczenia chorób przewlekłych. Ważne jest, aby monitorować swoje parametry i mieć kontrolę nad całą dokumentacją medyczną.

Polecamy także:

Nowoczesne technologie: Światowy lider w dziedzinie technologii medycznych podejmuje współpracę z Walt Disney Company EMEA!
Clinica Mobile, czyli szpital na kółkach pomagający sportowcom
Leczenie endometriozy – czy fizjoterapia może pomóc?
Terapia Bowena, czyli "homeopatia pracy z ciałem” - z perspektywy terapeuty
x
Zapisz się do newslettera